BF00170
1
In stock
Impulse represents the best value contract office desking and storage available today. Created by specialist designers with a focus on all office furniture needs the products provide refinement on budget. The comprehensive range is fully guaranteed and quality assured.
Your Price: £195.36 exc VAT
£440.00 exc VAT
£244.64 exc VAT
| Brand | Impulse |
| Colour | Beech |
| Country of Origin | China |
| Depth | 695mm |
| Dimensions | 800-1600x695x740mm |
| Frame Colour | Silver |
| Height | 740mm |
| Leg Type | 4 Post Leg |
| Manufacturer | Dynamic |
| Material | MFC |
| Shape | Trapezoidal Table |
| Standards | EN 13501-1:2018 |
| Style Code | DY00621 |
| Top Colour | Beech |
| Type | Meeting Tables |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Weight | 32kg |
Your Price: £195.36 exc VAT
£440.00 exc VAT
£244.64 exc VAT