I000690
1
Please contact for stock levels
Impulse represents the best value contract office desking and storage available today. Created by specialist designers with a focus on all office furniture needs the products provide refinement on budget. The comprehensive range is fully guaranteed and quality assured.
Your Price: £192.43 exc VAT
£422.00 exc VAT
£229.57 exc VAT
| Brand | Impulse |
| Colour | Beech |
| Country of Origin | China |
| Depth | 800mm |
| Dimensions | 1200x800x715mm |
| Folding | Yes |
| Frame Colour | Silver |
| Height | 715mm |
| Leg Type | T Leg |
| Manufacturer | Dynamic |
| Material | MFC |
| Shape | Rectangular Table |
| Standards | EN 13501-1:2018 |
| Style Code | DY00531 |
| Top Colour | Beech |
| Type | Meeting Tables |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Weight | 28.5kg |
Your Price: £192.43 exc VAT
£422.00 exc VAT
£229.57 exc VAT