I003401
1
In stock
Impulse represents the best value contract office desking and storage available today. Created by specialist designers with a focus on all office furniture needs the products provide refinement on budget. The comprehensive range is fully guaranteed and quality assured.
Your Price: £182.86 exc VAT
£401.00 exc VAT
£218.14 exc VAT
| Brand | Impulse |
| Colour | Maple |
| Country of Origin | China |
| Depth | 1200mm |
| Dimensions | 1200x1200x730mm |
| Frame Colour | Maple |
| Height | 730mm |
| Leg Type | Arrowhead Legs |
| Manufacturer | Dynamic |
| Material | MFC |
| Shape | Circular Table |
| Standards | EN 13501-1:2018 |
| Style Code | DY00594 |
| Top Colour | Maple |
| Type | Meeting Tables |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Weight | 47.1kg |
Your Price: £182.86 exc VAT
£401.00 exc VAT
£218.14 exc VAT