I003410
1
In stock
Impulse represents the best value contract office desking and storage available today. Created by specialist designers with a focus on all office furniture needs the products provide refinement on budget. The comprehensive range is fully guaranteed and quality assured.
Your Price: £290.93 exc VAT
£638.00 exc VAT
£347.07 exc VAT
| Brand | Impulse |
| Colour | Beech |
| Country of Origin | China |
| Depth | 1000mm |
| Dimensions | 2400x1000x730mm |
| Height | 730mm |
| Leg Colour | Beech |
| Leg Type | Arrowhead Legs |
| Manufacturer | Dynamic |
| Material | MFC |
| Self Assembly | Yes |
| Shape | Oval Table |
| Style Code | DY00490 |
| Top Colour | Beech |
| Top Material | MFC |
| Top Thickness | 25mm |
| Type | Boardroom Tables |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Weight | 64.1kg |
Your Price: £290.93 exc VAT
£638.00 exc VAT
£347.07 exc VAT