I003415
1
In stock
Impulse represents the best value contract office desking and storage available today. Created by specialist designers with a focus on all office furniture needs the products provide refinement on budget. The comprehensive range is fully guaranteed and quality assured.
Your Price: £135.86 exc VAT
£306.00 exc VAT
£170.14 exc VAT
| Brand | Impulse |
| Colour | Beech |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 1200x600x435mm |
| Height | 435mm |
| Leg Colour | Beech |
| Leg Type | Arrowhead Legs |
| Manufacturer | Dynamic |
| Material | MFC |
| Self Assembly | Yes |
| Shape | Rectangular Table |
| Standards | EN 13501-1:2018 |
| Style Code | DY00498 |
| Top Colour | Beech |
| Top Material | 25mm MFC |
| Type | Reception Tables |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Weight | 19.1kg |
Your Price: £135.86 exc VAT
£306.00 exc VAT
£170.14 exc VAT