ITL0317
1
In stock
Italia is the ultimate style statement - whether for meetings, conferences, boardrooms or dining areas. This table is topped by a spectacular writeable/wipe clean hi-gloss boat-shaped top. Underneath the brushed steel trumpet base and post design looks striking and has the practicality of eliminating any knee and leg traps underneath.
Your Price: £618.79 exc VAT
£1,357.00 exc VAT
£738.21 exc VAT
| Brand | Italia |
| Colour | High Gloss White |
| Country of Origin | China |
| Depth | 1200mm |
| Dimensions | 1800x1200x475mm |
| Height | 475mm |
| Leg Colour | Silver |
| Leg Type | Trumpet |
| Manufacturer | Dynamic |
| Material | MFC |
| Self Assembly | Yes |
| Shape | Oval Table |
| Style Code | DY00661 |
| Top Colour | High Gloss White |
| Top Thickness | 25mm |
| Type | Boardroom Tables |
| Warranty | 5 Year Warranty |
| Weight | 82.4kg |
Your Price: £618.79 exc VAT
£1,357.00 exc VAT
£738.21 exc VAT