BR000084
1
In stock
A beech wooden frame with generous seat and arms as standard in a choice of black or blue fabric. Ideal for many functions.
Your Price: £95.76 exc VAT
£210.00 exc VAT
£114.24 exc VAT
| Back Height | 400mm |
| Back Width | 470mm |
| Brand | Madrid |
| Chair Colour | Black |
| Colour | Black |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 530x560x855mm |
| Frame | Beech |
| Leg Type | 4 Leg |
| Manufacturer | Dynamic |
| Material | Fabric |
| On Promotion | No |
| Recommended Weight Limit | 115kg Maximum |
| Seat Colour | Black |
| Seat Depth | 490mm |
| Seat Height | 460mm |
| Seat Width | 460mm |
| Self Assembly | Pre-Assembled |
| Stackable | No |
| Style | Visitors Chair |
| Style Code | DY00694 |
| Type | Visitors Chairs |
| Warranty | 1 Year Mechanical/1 Year Fabric Warranty |
| Weight | 14kg |
| With Arms | Fixed Arms |
Your Price: £95.76 exc VAT
£210.00 exc VAT
£114.24 exc VAT